ОУ „Коста Рацин“ - Јаргулица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Коста Рацин“

Primary school Kosta Racin - Jargulica (1).jpg
Место
Општина: Радовиш
Нас. место: Јаргулица
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Коста Рацин“ — училиште во Јаргулица, Општина Радовиш.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]