Прејди на содржината

ОУ „Кирил и Методиј“ - Романовце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кирил и Методиј

Место
Општина: Куманово
Нас. место: Романовце
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Кирил и Методијосновно училиште во Романовце, Општина Куманово.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)