ОУ „Кирил и Методиј“ - Македонска Каменица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Кирил и Методиј“

Место
Општина: Македонска Каменица
Нас. место: Македонска Каменица
Основни информации
Контактни информации

Кирил и Методијосновно училиште во Македонска Каменица, Општина Македонска Каменица.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

  • Соња Стаменкова (р. 1968) — политичарка и градоначалничка на Општина Македонска Каменица

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]