Прејди на содржината

ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ - Теарце

Од Википедија — слободната енциклопедија
За други значења видете на појаснителната страница
Кирил Пејчиновиќ

Место
Општина: Теарце
Нас. место: Теарце
Местоположба
Основни информации
Директор: Сузана Мемеди
Настава на: македонски, турски и албански
Контактни информации
Ученици со проект против бесправна сеча на шумите, 2008 г.

Кирил Пејчиновиќосновно училиште во Теарце, Општина - Теарце[1].

Учество на натпревари

[уреди | уреди извор]

Освоени награди

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште

[уреди | уреди извор]
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)