ОУ „Исмаил Љемали“ - Нераште

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Исмаил Љемали“

Место
Општина: Теарце
Нас. место: Нераште
Основни информации
Контактни информации

Исмаил Љемалиосновно училиште во Нераште, Општина Теарце.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]