ОУ „Емин Дураку“ - Буковиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Емин Дураку

Место
Општина: Општина Сарај
Нас. место: Буковиќ
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Емин Дуракуосновно училиште во Буковиќ, Општина Сарај.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)