ОУ „Елпида Караманди“ - Битола

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Елпида Караманди““

Место
Општина: Битола
Нас. место: Битола
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште „Елпида Караманди“ се наоѓа во Битола, општина Битола.

Училиштето отпочна со работа на 9 февруари 1981 година (2 полугодие). По предлогот на Сојузот на борците од Битола прифатено е новото училиште да го носи името на народниот херој од Битола, Елпида Караманди.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]