Прејди на содржината

ОУ „Елпида Караманди“ - Битола

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Елпида Караманди“

Место
Општина: Општина Битола
Нас. место: Битола
Местоположба
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Елпида Караманди“основно училиште во Битола, општина Битола.[1].

Училиштето отпочна со работа на 9 февруари 1981 година (2 полугодие). По предлогот на Сојузот на борците од Битола прифатено е новото училиште да го носи името на народниот херој од Битола, Елпида Караманди.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]