ОУ „Екрем Чабеј“ - Слатино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Екрем Чабеј“

Место
Општина: Теарце
Нас. место: Слатино
Основни информации
Контактни информации

Екрем Чабејосновно училиште во Слатино, Општина Теарце.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]