Прејди на содржината

ОУ „Димитар Влахов“ - Штип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Димитар Влахов

Место
Општина: Општина Штип
Нас. место: Штип
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Димитар Влаховосновно училиште во Штип, Општина Штип.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)