ОУ „Денче Дејаноски“ - Маврови Анови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Денче Дејаноски“

OU Denče Dejanoski.jpg
Место
Општина: Маврово и Ростуше
Нас. место: Маврови Анови
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Денче Дејаноски“ се наоѓа во Маврови Анови, Општина Маврово и Ростуше. Ова училиште го носи името на македонскиот борец Денче Дејаноски.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]