ОУ „Денче Дејаноски“ - Маврови Анови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Денче Дејаноски

OU Denče Dejanoski.jpg
Место
Општина: Маврово и Ростуше
Нас. место: Маврови Анови
Основни информации
Контактни информации

„Денче Дејаноски“основно училиште во Маврови Анови, Општина Маврово и Ростуше.[1]. Ова училиште го носи името на македонскиот борец Денче Дејаноски.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)