ОУ „Даме Груев“ - Туин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Даме Груев“

Место
Општина: Општина Осломеј
Нас. место: Туин
Основни информации
Контактни информации

Даме Груевосновно училиште во Туин, Осломеј.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]