ОУ „Даме Груев“ - Костурино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Даме Груев“

Primary school Dame Gruev - Kosturino (1).JPG
Место
Општина: Општина Струмица
Нас. место: Костурино
Основни информации
Контактни информации

„Даме Груев“основно училиште во Костурино, Општина Струмица.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]