ОУ „Даме Груев“ - Градско

Од Википедија — слободната енциклопедија
Даме Груев

Поглед на училиштето
Поглед на училиштето
Место
Општина: Општина Градско
Нас. место: Градско
Адреса: ул. „Маршал Тито“, бр. 68
Местоположба

Карта

Основни информации
Основано: 24 декември 1965
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место damegruevgradsko.mk/
Е-пошта damegruevgradsko@yahoo.com
Телефон 043/251-317
Факс 043/251-023

Основно училиште „Даме Груев“ (скратено: ЦОУ „Даме Груев“) — основно училиште во селото Градско.[1]

Историја[уреди | уреди извор]

Училиштето било основано на 24 декември 1965 година.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ООУ„Даме Груев - Градско“. ООУ „Даме Груев“ - Градско. Посетено на 2020-05-21.

Координати: 41°34′37″N 21°56′45″E / 41.57694° СГШ; 21.94583° ИГД / 41.57694; 21.94583

Надворешни врски[уреди | уреди извор]