ОУ „Григор Прличев“ - Железара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Григор Прличев“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Железара
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Григор Прличевосновно училиште во Железара, општина Гази Баба.

Учество на натпревари

Освоени награди

Познати личности кои учеле во ова училиште

Познати личности кои предавале во ова училиште