ОУ „Григор Прличев“ - Железара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Григор Прличев“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Железара
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Григор Прличевосновно училиште во Железара, општина Гази Баба.[1].

Учество на натпревари

Освоени награди

Познати личности кои учеле во ова училиште

Познати личности кои предавале во ова училиште

Наводи

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)