ОУ „Гоце Делчев“ - Петралинци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гоце Делчев

Primary school Goce Delčev (Petralinci) (1).jpg
Место
Општина: Босилово
Нас. место: Петралинци
Основни информации
Контактни информации

Училиштето „Гоце Делчев“ во с. Петралинци е подрачно училиште на централното основно училиште од село Босилово, Општина Босилово[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]