ОУ „Гоце Делчев“ - Еднокуќево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гоце Делчев - Босилово

Primary school Goce Delčev (Ednokukjevo) (4).jpg
Место
Општина: Босилово
Нас. место: Еднокуќево
Основни информации
Контактни информации

Училиштето „Гоце Делчев“ во с. Еднокуќево е подрачно училиште на централното основно училиште од село Босилово, Општина Босилово[1].

Поглед кон училиштето
Поглед кон училиштето
Поглед кон училиштето

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]