ОУ „Гоце Делчев“ - Демир Хисар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гоце Делчев

Место
Општина: Општина Демир Хисар
Нас. место: Демир Хисар
Основни информации
Директор: Горан Костовски
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место gocedelcevdh.net78.net/

„Гоце Делчев“основно училиште во Демир Хисар, Општина Демир Хисар.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)