ОУ „Гоце Делчев“ - Демир Хисар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Гоце Делчев"“

Место
Општина: Демир Хисар
Нас. место: Демир Хисар
Основни информации
Директор: Горан Костовски
Настава на: Македонски јазик
Контактни информации
Мреж. место gocedelcevdh.net78.net/

Основното училиште „Гоце Делчев“ се наоѓа во Демир Хисар, општина - Демир Хисар.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]