ОУ „Гоце Делчев“ - Гечерлија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гоце Делчев

Primary school Goce Delčev (Gečerlija) (2).jpg
Место
Општина: Босилово
Нас. место: Гечерлија
Основни информации
Контактни информации

Училиштето „Гоце Делчев“ во с. Гечерлија е подрачно училиште на централното основно училиште од село Босилово, Општина Босилово. Училиштето било изградено во 2007 година[1].

Поглед кон училиштето
Поглед кон училиштето

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]