ОУ „Гоце Делчев“ - Габрово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гоце Делчев

Место
Општина: Општина Струмица
Нас. место: Габрово
Местоположба
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Гоце Делчев“основно училиште во Габрово, Општина Струмица[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)