ОУ „Гоце Делчев“ - Виница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Гоце Делчев““

Место
Општина: Виница
Нас. место: Виница
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште „Гоце Делчев“ се наоѓа во Виница, општина Виница.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]