ОУ „Гоце Делчев“ - Василево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гоце Делчев

Primary school Goce Delčev (Vasilevo) (2).jpg
Место
Општина: Василево
Нас. место: Василево
Адреса: oougd_vasilevo@yahoo.com
Основни информации
Директор: Стојан Тимов
Број на ученици: 730
Настава на: македонски
Контактни информации

„Гоце Делчев“основно училиште во Василево, Општина Василево[1]. Училиштето било изградено во 1957 година, додека истата била надоградена во 1966 година[2].

Поглед кон училиштето
Спортска сала
Игралиште

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)
  2. http://opstinavasilevo.gov.mk/?page_id=254

Надворешни врски[уреди | уреди извор]