ОУ „Гоце Делчев“ - Босилово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гоце Делчев

Primary school Goce Delčev (Bosilovo) (1).jpg
Место
Општина: Босилово
Нас. место: Босилово
Основни информации
Контактни информации

„Гоце Делчев“ е централно основно училиште кое се наоѓа во село Босилово, Општина Босилово[1].

Подрачни училишта[уреди | уреди извор]

Подрачни училишта во состав на централното се:

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ОУ Гоце Делчев с. Босилово- Струмица“. ЕВН Македонија. 10 декември 2007. Посетено на 2011-02-27.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]