ОУ „Вера Которка“ - Клечовце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Вера Которка"“

Место
Општина: Куманово
Нас. место: Клечовце
Адреса: с. Клечовце
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште "Вера Которка" се наоѓа во Клечовце, општина - Куманово.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]