ОУ „Браќа Миладиновци“ - Струга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Браќа Миладиновци““

Место
Општина: Струга
Нас. место: Струга
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Браќа Миладиновци“ се наоѓа во градот Струга, во истоимената општина.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]