ОУ „Браќа Миладиновци“ - Пробиштип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Браќа Миладиновци"“

Probištip X5.JPG
Место
Општина: Пробиштип
Нас. место: Пробиштип
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Браќа Миладиновци" се наоѓа во Пробиштип, општина - Пробиштип.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]