ОУ „Братство-Единство“ - Гостивар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Братство-Единство““

Место
Општина: Општина Гостивар
Нас. место: Гостивар
Основни информации
Директор: Фатмире Камбери
Настава на: македонски и албански
Контактни информации

„Братство-Единство“основно училиште во Гостивар, Општина Гостивар. Во 2008 имало спор околу името на училиштето кога тоа било незаконски преименувано од „Братство-Единство“ во „Башкими“, иако било претходно согласено да биде преименувано во „Единство“.[1][2]

Извори[уреди | уреди извор]

  1. Утрински весник
  2. Гостивар онлајн