Прејди на содржината

ОУ „Битолски Конгрес“ - Лопате

Од Википедија — слободната енциклопедија
Маршал Тито

Место
Општина: Старо Нагоричане
Нас. место: Лопате
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Маршал Титоосновно училиште во Лопате, Општина Куманово.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]