ОУ „Беса“ - Вешала

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Беса“

Место
Општина: Тетово
Нас. место: Вешала
Адреса: с. Вешала
Местоположба
Основни информации
Настава на: албански
Контактни информации

„Беса“основно училиште во с. Вешала, општина Тетово.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)