ОУ „Бајрам Шабани“ - Кондово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Бајрам Шабани"“

Место
Општина: Сарај
Нас. место: Кондово
Основни информации
Директор: Енвер Салиу
Настава на: албански
Контактни информации

Основното училиште "Бајрам Шабани" се наоѓа во Кондово, општина - Сарај.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]