Прејди на содржината

ОУ „Бајрам Шабани“ - Кондово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бајрам Шабани

Место
Општина: Општина Сарај
Нас. место: Кондово
Местоположба
Основни информации
Директор: Енвер Салиу
Настава на: албански
Контактни информации

Бајрам Шабаниосновно училиште во Кондово, Општина Сарај.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)