ОУ „Ашим Агуши“ - Радолишта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ашим Агуши

Поглед на основното училиште
Поглед на основното училиште
Место
Општина: Општина Струга
Наречено по: Ашим Агуши
Нас. место: Радолишта
Адреса: с. Радолишта
Местоположба

Карта

Основни информации
Директор: Шефи Ценка
Настава на: албански
Контактни информации
Е-пошта sh.f.a_agushi@hotmail.com
Телефон 046 796 211

Основно училиште „Ашим Агуши“ (официјално: Основно општинско училиште „Ашим Агуши“ - Радолишта; скратено: ООУ „Ашим Агуши“) — централно основно училиште во селото Радолишта. Училиштето се наоѓа во низинскиот дел на селото Радолишта.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Основни и средни училишта“. Општина Струга. Посетено на 3 декември 2018.

Координати: 41°10′27″N 20°38′5″E / 41.17417° СГШ; 20.63472° ИГД / 41.17417; 20.63472