ОУ „Асим Агуши“ - Франгово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Асим Агуши“

Место
Општина: Струга
Нас. место: Франгово
Основни информации
Контактни информации

Асим Агушиосновно училиште во Франгово, Општина Струга.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]