ОУ „Асим Агуши“ - Франгово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Асим Агуши

Место
Општина: Општина Струга
Нас. место: Франгово
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Асим Агушиосновно училиште во Франгово, Општина Струга.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)