ОУ „Александар Турунџиев“ - Кукуречани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Александар Турунџиев““
Место
Општина: Битола
Нас. место: Кукуречани
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Александар Турунџиев“ се наоѓа во Кукуречани, општина - Битола.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]