ОУ „Александар Турунџиев“ - Кукуречани

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Александар Турунџиев“

Место
Општина: Општина Битола
Нас. место: Кукуречани
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

„Александар Турунџиев“основно училиште во Кукуречани, Општина Битола.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)