ОУ „Абдил Фрашери“ - Боговиње

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Абдил Фрашери"“

Место
Општина: Боговиње
Нас. место: Боговиње
Основни информации
Контактни информации

„Абдил Фрашери“ — основно училиште што се наоѓа во Боговиње, општина - Боговиње. Во периодот од 5 до 8 април 2013 годива во училиштето била извршена тешка кражба, при што биле украни вкупно 62 лап топ компјутери во вредност од околу 100.000 денари.[1] Компјутерите се украдени од училиштето во период од 5-ти до 8-ми април,

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "62 лап-топи „здиплени" од тетовско основно училиште". +Инфо. 9 април 2013. Посетено на 2013-04-09.