Прејди на содржината

ОУ „Јероним Дерада“ - Черкези

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јероним Дерада

Место
Општина: Куманово
Нас. место: Черкези
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Јероним Дерада основно училиште во Черкези, Општина Куманово.[1].

Учество на натпревари

[уреди | уреди извор]

Освоени награди

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште

[уреди | уреди извор]
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)