ОУ „Ѓерѓ Кастриоти Скендербеу“ - Арачиново

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Ѓерѓ Кастриоти Скендербеу“
„Gjergj Kastrioti Skënderbeu“

Место
Општина: Арачиново
Нас. место: Арачиново
Местоположба
Основни информации
Настава на: албански
Контактни информации

„Ѓерѓ Кастриоти Скендербеу“ (албански: Shkolla fillore „Gjergj Kastrioti Skënderbeu“) се наоѓа во Арачиново, Општина Арачиново.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)