ОУ „Трајко Андреев“ - Велес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Трајко Андреев““
Место
Општина: Велес
Нас. место: Велес
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Трајко Андреев“ се наоѓа во Велес, општина - Велес.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]