ОУ „Св. Климент Охридски“ - Делчево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
„Св. Климент Охридски“
Svkliment.jpg
Место
Општина: Делчево
Место: Делчево
Основни информации
Настава на: македонски
Контакт информации

Основното училиште „Св. Климент Охридски“ се наоѓа во Делчево, општина - Делчево.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]