ОУ „Никола Карев“ - Кочани

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Никола Карев" - Кочани)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Никола Карев"“
Место
Општина: Кочани
Нас. место: Кочани
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Никола Карев" се наоѓа во Кочани, Општина Кочани.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]