ОУ „Наум Наумовски Борче“ - Маџари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Наум Наумовски Борче“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Маџари
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Наум Наумовски Борчеосновно училиште наоѓа во населбата Маџари, Општина Гази Баба, Скопје. Го носи името на Наум Наумовски (1920-1960), народен херој и градоначалник на Скопје.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]