ОУ "Крсте Петков Мисирков" - Оризари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Крсте Петков Мисирков"“

Место
Општина: Кочани
Нас. место: Оризари
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Крсте Петков Мисирков" се наоѓа во Оризари, општина - Кочани.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]