ОУ "Кирил и Методиј" - Центар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Кирил и Методиј"“

Место
Општина: Центар
Нас. место: Центар (населба)
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Кирил и Методиј" се наоѓа во Центар, општина Центар.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]