ОУ „Кирил и Методиј“ - Дабиље

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Кирил и Методиј“

Primary school Saints Cyril and Methodius - Dabilje (3).JPG
Место
Општина: Струмица
Нас. место: Дабиље
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Кирил и Методиј“ се наоѓа во Дабиље, општина - Струмица.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]