ОУ „Кирил и Методиј“ - Велес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Кирил и Методиј““
Место
Општина: Велес
Нас. место: Велес
Основни информации
Основано: 1857
Контактни информации

Основното училиште „Кирил и Методиј“ се наоѓа во Велес, Општина Велес.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]