ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ - Теарце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
За други значења видете на појаснителната страница
„"Кирил Пејчиновиќ"“

Место
Општина: Теарце
Нас. место: Теарце
Основни информации
Директор: Сузана Мемеди
Настава на: македонски, албански и турски јазик
Контактни информации

Основното училиште "Кирил Пејчиновиќ" се наоѓа во Теарце, Општина - Теарце.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]