ОУ „Иднина“ - Чаир

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Иднина" - Чаир)
Иднина

Место
Општина: Општина Чаир
Нас. место: Чаир
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Иднинаосновно училиште во Чаир, Општина Чаир.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)