ОУ "Иднина" - Чаир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Иднина"“

Место
Општина: Општина Чаир
Нас. место: Чаир
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Иднина" се наоѓа во Чаир, општина - Чаир.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]