ОУ "Ибе Паликуќа" - Бојане

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Ибе Паликуќа"“

Место
Општина: Сарај
Нас. место: Бојане
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Ибе Паликуќа" се наоѓа во Бојане, општина - Сарај.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]