ОУ "Д. А. Габерот" - Демир Капија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Д. А. Габерот“

Место
Општина: Општина Демир Капија
Нас. место: Демир Капија
Основни информации
Контактни информации

Д. А. Габеротосновно училиште во Демир Капија, Општина Демир Капија.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]