ОУ "Дитуриа" - Сарај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Дитуриа"“

Место
Општина: Сарај
Нас. место: Сарај
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Дитуриа" се наоѓа во Сарај, општина - Сарај.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]