ОУ „Дервиш Цара“ - Долно Палчиште

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дервиш Цара

Место
Општина: Општина Боговиње
Нас. место: Долно Палчиште
Основни информации
Контактни информации

Дервиш Цараосновно училиште во Долно Палчиште, Општина Боговиње.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)