ОУ „Даме Груев“ - Градско

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Даме Груев" - Градско)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Даме Груев“

Поглед на училиштето
Поглед на училиштето
Место
Општина: Општина Градско
Нас. место: Градско
Адреса: ул. „Маршал Тито“, бр. 68
Основни информации
Основано: 24 декември 1965
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место damegruevgradsko.mk/
Е-пошта damegruevgradsko@yahoo.com
Телефон 043/251-317
Факс 043/251-023

Основно општинско училиште „Даме Груев“ се наоѓа во Градско, општина - Градско. Основано на 24 декември 1965 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]